تفاهم‌نامه مالی ایران در عرصه بین‌الملل

11:10 - 1400/01/18
انجمن مالی اسلامی ایران و گروه بین المللی Redmoney تفاهم‌نامه همکاری مشترک امضا کردند.

روابط عمومی: براساس این تفاهمنامه که به امضای علی صالح آبادی؛ رئیس انجمن و اندرومورگان، مدیرعامل گروه redmoney رسید، دو طرف در زمینه گسترش همکاری ها به ویژه برگزاری همایش‌ها، نشست های تخصصی و دوره های آموزشی مشترک داخلی و بین المللی در زمینه مالی اسلامی، انتشار مستمر اخبار و رویدادها در حوزه مالی اسلامی در نشریات و رسانه های مشترک و انتشار کتب در این حوزه توافق کردند.

گروه بین المللی Redmoney»» که در سال 2004 میلادی در کوالالامپور مالزی تاسیس شده است، در سه بخش اصلی: رویدادها، انتشارات و آموزش در زمینه مالی با تاکید بر مباحث مالی اسلامی فعالیت می‌کند. این گروه، دفاتری در دوبی و کوالالامپور داشته و و در چارچوب فعالیت‌های خود، طیف کامل بازارهای مالی از اقتصاد در حال توسعه آفریقا و آسیا گرفته تا پیشگامان این صنعت مانند مالزی و کشورهای عضو شورای همکاری خلیج فارس (GCC) و نیز کشورهای توسعه یافته اروپایی و آمریکایی که خواهان ورود به این بخش هستند را تحت پوشش خدمات خود داشته و از طریق بکارگیری متخصصان حوزه مالی و مالی اسلامی، خدمات خود در این زمینه را توسعه می‌دهد.

«اخبار مالی اسلامی (IFN)»، انتشارات اصلی شرکت به شمار می‌رود. IFN یک انتشارات دیجیتال مبتنی بر اشتراک بوده که از طریق گوشی‌های هوشمند و تبلت به صورت آنلاین در دسترس است. این ژورنال هفتگی، پوشش اختصاصی و جامع بازارهای مالی جهان را از طریق تحلیل گران درون شرکتی و کمک کارشناسان برون شرکتی تامین می‌کند. IFN علاوه بر خدمات اخبار روزانه، ضمیمه‌های خبری سه ماهه و طیف متنوعی از انتشارات ویژه سالانه را منتشر می‌کند. پرتفوی IFN بیش از 60 هزار گزارش اختصاصی آرشیو در سایت اینترنتی دارد.

همچنین این پرتفوی طیف متنوعی از ابزارهای اختصاصی شامل بزرگترین دیباچه پویای صنعت، فهرستی از بیش از 4 هزار نهاد مالی اسلامی در جهان و پرتالی برای «هوش بانکداری اسلامی »(IBI) را دارا است که جامع ترین منبع طبقه بندی شده برای داده‌های مالی بانکداری اسلامی محسوب می‌شود.