نوسازی خودروهای سنگین با تسهیلات « وبصادر »

09:17 - 1400/01/21
مشارکت بانک صادرات ایران در نوسازی ۲ هزار و ۲۲۲ دستگاه خودرو سنگین اسکانیا، فصل تازه‌ای از اجرای طرح نوسازی ناوگان باربری جاده‌ای کشور را رقم زد.

بانک صادرات ایران: قرارداد تامین مالی و لیزینگ ۲ هزار دستگاه کشنده اسکانیا توسط بانک صادرات با صنعتی ماموت با افزودن یک الحاقیه برای بالا بردن سقف تسهیلات، وارد فاز جدیدی از همکاری برای نوسازی کامیون‌های فرسوده شد.

مدیریت شعب استان البرز این بانک در قالب تفاهم‌نامه‌ای با مجتمع صنعتی ماموت، نوسازی دو هزار دستگاه خودرو سنگین (کشنده و تریلر) را بر عهده گرفت که از ابتدای اجرای این تفاهم‌نامه در سال ٩٦ تا پایان شهریور ماه سال ٩٧، بالغ بر 580 میلیارد تومان برای نوسازی ١٦٧٧ دستگاه خودروی سنگین با کشنده‌های پیشرفته «اسکانیا» تخصیص یافت و تا پایان مدت قرارداد ٢ ساله بانک با این شرکت، تعداد ناوگان خودروهای نوسازی شده به 2 هزار دستگاه خواهد رسید.

تسهیلات در نظر گرفته شده در تفاهم‌نامه اولیه بانک صادرات ایران با صنعتی ماموت برای خرید هر دستگاه خودرو سنگین اسکانیا (کشنده و تریلر) به‌طور متوسط 350 میلیون تومان بود که این میزان با افزوده شدن الحاقیه جدید به‌صورت اختیاری برای متقاضیان به حدود 450 میلیون تومان افزایش یافت.

این مراسم به مناسبت رونمایی از ۲ هزار و ۲۲۲ خودرو تحویلی این شرکت با تسهیلات بانک‌های کشور برگزار شد. اجرای تفاهم‌نامه بین بانک صادرات ایران، مجتمع صنعتی ماموت و سازمان راهداری و حمل‌و‌نقل جاده‌ای کشور در سال ٩٥منعقد شد. صنعتی ماموت تاکنون ٢٠ هزار کشنده اسکانیا تولید و راهی جاده‌ها کرد.