پیش‌نگر زعفران آتی دوشنبه (5 آذر)

09:56 - 1400/01/21
در گزارش پیش‌نگر اخبار  مهم مرتبط با معاملات آتی  زعفران در بورس کالاها، قیمت این محصول در بازار آزاد و قیمت معاملات گواهی سپرده، تحلیل موقعیت‌های تعهدی باز،  سقف و کف قیمت‌های آتی در معاملات روزانه، فعالیت حقیقی و حقوقی و حمایت‌ها و مقاومت های مهم در سررسیدهای مختلف زعفران ارائه می شود.
پیش‌نگر زعفران آتی دوشنبه (5 آذر)

دنیای بورس- محمد نجفی

اخبار تاثیرگذار بر بازار:

  • بازار ارز روندی کم نوسان را در این هفته تجربه می کند و نرخ دلار آمریکا در سطوح بالار از 12 هزار دلار در نوسان است. صبح امروز دلار هرات در محدوده 12 هزارو 300 تومان معامله شده است.
  • به علت تعطیلی روز گذشته، هنوز بازار نقدی زعفران جنب و جوش ملموسی ندارد و قیمت‌ها روندی با ثبات را تجربه می‌کنند. به گفته فعالان بازار قائنات تا عصر امروز احتمال اعلام قیمت‌های جدید وجود دارد.

اطلاعیه های بازار:

  • بر طبق جدیدترین اطلاعیه بورس کالا با توجه به کاهش قیمت در سررسید های زعفران،  وجه تضمین اولیه پس از پایان جلسه معاملاتی رو سه‌شنبه ششم آذر کاهش می یابد. بر این اساس وجه تضمین اولیه قرارداد نگین به 500 هزار تومان و قرارداد پوشال به 400 هزار تومان تقلیل خواهد یافت.

بازار نقدی زعفران و ارز  (دوشنبه 5 آذر):

پیش‌نگر زعفران آتی دوشنبه (5 آذر)13

قیمت تسویه روز گذشته و بازه مجاز قیمت امروز (‌ دوشنبه 5 آذر)

پیش‌نگر زعفران آتی دوشنبه (5 آذر)4

تحلیل موقعیت تعهدی بازار (با توجه به آمار دو جلسه اخیر معاملاتی هر قرارداد)

پیش‌نگر زعفران آتی دوشنبه (5 آذر)5

موقعیت تعهدی باز نشان دهنده چیست؟

موقعیت تعهدی بازار نشان دهنده مجموع قراردادهای آتی است که هنوز تسویه نشده اند. به عبارتی موقعیت‌هایی هستند که از سوی معامله‌گران بسته نشده یا به مرحله تسویه فیزیکی نرسیده اند.

راهنما: افزایش موقعیت باز در روند صعودی یا نزولی، هشدار بر ادامه روند صادر می‌کند. کاهش موقعیت باز در روندها نشان دهنده احتمال تضعیف روند و بازگشت است. همراهی  داده های مربوط به تغییرات حجم با موقعیت باز به عنوان سیگنال تایید محسوب می‌شود.

هشدار: با توجه به وضعیت تغییرات رادیکال قیمت در قراردادها، از ناحیه تغییرات موقعیت های باز و حجم معاملات نمی توان سیگنال قوی دریافت کرد.

 

خرید و فروش حقیقی- حقوقی (با توجه به آمار آخرین معاملات)

پیش‌نگر زعفران آتی دوشنبه (5 آذر)14

حمایت و مقاومت مهم :

پیش‌نگر زعفران آتی دوشنبه (5 آذر)9