ذخایر نفت آمریکا کاهش یافت

تثبیت قیمت نفت برنت در سطح 60 دلار

10:33 - 1400/01/21
در معامالات روز چهارشنبه روندی باثبات بر بازار نفت خام حاکم شده و قیمت نفت برنت در محدوده 60 دلار در نوسان است. کاهش ذخایر نفت آمریکا حمایت نسبی را از قمیت این محصول پدید آورده است.
تثبیت قیمت نفت برنت در سطح 60 دلار

بامداد چهارشنبه انستیتوی نفت آمریکا (API) از کاهش 560 هزار بشکه‌ای سطح ذخایر نفت این کشور در هفته گذشته خبر داد. انتشار این خبر حمایت نسبی را از بازار نفت پدید آورد اما میزان افت ذخایر به حدی نبود که بتواند قیمت این محصول را با رشدی ملموس مواجه کند. گزارش دولتی سطح ذخایر قرار است ساعت 19:00 امشب به وقت تهران از سوی اداره اطلاعات انرژی آمریکا منتشر شود.

در این میان پس از رای منفی پارلمان بریتانیا به طرح پیشنهادی ترزا می برای خروج از اتحادیه، وضعیت مبهمی بر بسیاری از بازارهای مالی و کالایی حاکم شد. چشم‌انداز سیاسی نامشخص بریتانیا منجر به نگرامی فعالان اقتصادی شده و به تبع این امر معامله‌‌گران در بازارهای مختلف رویکردی محتاط را در پیش گرفته‌اند.

صبح امروز هر بشکه نفت خام برنت برای تحویل در ماه مارس بدون تغییری ملموس به 60/6 دلار رسیده است. نفت خام وست تگزاس وضعیت مشابهی را تجربه می‌کند و در سطح 52 دلار معامله می‌شود.