کنسانتره سازی گروه زرین در مهدی آباد

11:29 - 1400/01/25
مدیرعامل گروه صنعتی و معدنی زرین با اشاره به اینکه کارخانه کنسانتره سازی این گروه در جوار معدن سرب و روی مهدی آباد با ظرفیت تولید 50 هزار تن در فاز نخست تا پایان سال راه اندازی خواهد شد، افزود: کنسرسیومی که در مزایده معدن سرب و روی مهدی آباد برنده شد جزو دوستان ما هستند و امیدواریم ماده اولیه موردنیاز را نیز در اختیار ما قرار دهند.

ماین نیوز: ابراهیم جمیلی امروز در نشستی خبری با اشاره به اینکه این نشست را با هدف شفاف سازی و ارائه اطلاعات شفاف به رسانه ها و سهامداران شرکت های زیرمجموعه گروه برگزار کردیم، افزود: در حال حاضر تامین خاک و ماده اولیه موردنیاز صنعت سرب و روی کشور محدود به معدن انگوران است که پیش بینی ما این است که ذخیره این معدن نیز ظرف حداکثر 10 سال آینده به اتمام خواهد رسید. در چنین شرایطی امیدواریم معدن سرب و روی مهدی آباد هرچه زودتر راه اندازی شود. از سوی دیگر در حال حاضر به دلیل کمبود مواد اولیه هم اکنون تنها 25 درصد از ظرفیت تولید صنعت سرب و روی کشور فعال است. این صنعت با وجود ارزآوری بالا و کاملا خصوصی بودن، مورد بی مهری قرار گرفته است.

وی گفت: کارخانه های گروه صنعتی و معدنی زرین هم از کنسانتره و هم از باتری و قراضه امکان تولید شمش سرب را دارند اما در زمینه تامین هر دو نوع ماده اولیه با مشکل مواجه هستیم.جمیلی با بیان اینکه گروه صنعتی و معدنی زرین در 10 ماهه نخست امسال بالغ بر 3000 تن صادرات شمش سرب داشته است، اظهار کرد: این صادرات علاوه بر تامین نیاز کل کشور صورت گرفته است. ضمن اینکه از ماه گذشته واحد تولید شمش سرب شرکت ملی سرب و روی ایران نیز مجددا وارد مدار تولید شد.مدیرعامل گروه صنعتی و معدنی زرین با بیان اینکه شرکت ذوب گران رنگین فلز به عنوان یکی از شرکت های زیرمجموعه گروه صنعتی و معدنی زرین برای نخستین بار موفق به تولید شمش سرب با خلوص 99.996 درصد شده است، گفت: این محصول یکی از بهترین محصولات در جهان در نوع خود است و امیدواریم به زودی آن را در بورس فلزان لندن (LME) نیز به ثبت برسانیم. ضمن اینکه با توجه به تکمیل بخش ریفاینری به تازگی قادر به تولید نقره نیز در این کارخانه شده ایم.

متن کامل این خبر را اینجا بخوانید.