چرا خرید بلیط رفت و برگشت استانبول به تهران به صرفه تر است؟

10:08 - 1402/02/20
استانبول یکی از محبوب‌ترین مقاصد گردشگری در بین ایرانیان به حساب می‌آید به طوری که در طول سال تعداد قابل ملاحظه‌ای از ایرانیان به منظور گذراندن تعطیلات خود این شهر را برای سفر انتخاب می‌کنند.

  همچنین یکی از مهم‌ترین شهرهای ترکیه است که آثار و جاذبه‌های طبیعی و تاریخی پرشماری را در خود جای داده و در طول سال از گردشگران زیادی پذیرایی می‌کند. مهم‌ترین راه سفر به استانبول از ایران، سفر هوایی است. راه‌های زیادی برای خرید بلیط پرواز به استانبول وجود دارد اما سوال مهمی که در ذهن بسیاری از افراد وجود دارد این است که آیا خرید بلیط استانبول به تهران رفت و برگشت به صرفه‌تر از خرید بلیط یک طرفه است؟ ما قصد داریم در این مقاله به این سوال پاسخ داده و شرایط پرواز به استانبول را مورد بررسی قرار دهیم. 

خرید بلیط رفت و برگشت استانبول به تهران

برای افرادی که قصد سفر به استانبول را دارند؛ روش‌های مختلفی جهت خرید بلیط پرواز وجود دارد. در صورتی که افراد قصد سفر با تور به این شهر را داشته باشید معمولا بلیط هواپیما به صورت رفت و برگشت از خدمات اصلی تور بوده و نیازی به خرید بلیط به صورت جداگانه نخواهید داشت. اما در صورتی که برای سفر به استانبول قصد استفاده از خدمات تورهای مسافرتی را نداشته باشید، باید برای خرید بلیط رفت و برگشت استانبول به تهران به صورت جداگانه اقدام کنید. 
با توجه به این موضوع که پرواز استانبول یک پرواز بین‌المللی محسوب می‌‌شود، افرادی که قصد دارند به این شهر سفر کنند باید به یکی از فرودگاه‌های بین‌المللی در شهرهای مختلف مراجعه کنند. بیشتر ایرلاین‌ها و خطوط هوایی پرواز به استانبول را از طریق تهران و فرودگاه امام خمینی انجام می‌دهند، به همین دلیل برای ساکنان سایر شهرها نیز به صرفه‌تر است که برای پرواز به تهران مراجعه کنند. 

این افراد برای برگشت از استانبول به تهران نیز باید اقدام به خرید بلیط کنند. البته در این مورد جای نگرانی وجود ندارد چون بیشتر خطوط هواپیمایی ایرانی و خارجی در این مسیر خدمات پروازی را به مسافران ارائه می‌دهند. به همین دلیل مسافران می‌توانند از پروازهای ارزان قیمت تا پروازهایی با خدمات رفاهی بیشتر و پیشرفته‌تر برای پرواز در این مسیر انتخاب کنند. 
چرا خرید بلیط رفت و برگشت استانبول به تهران به صرفه تر است؟0

زمانی افراد نیاز به خرید بلیط برگشت از استانبول دارند که از قبل بلیط رفت و برگشت استانبول به تهران را خریداری نکرده باشند. معمولا افرادی که اطلاع دقیق از زمان بازگشت خود ندارند در زمان سفر از ایران اقدام به خرید بلیط یک طرفه می‌کنند و هر زمان که قصد برگشت به ایران را داشته باشند، با خرید بلیط استانبول به تهران سفر خود را انجام می‌دهند. اما اگر زمان برگشت از استانبول مشخص باشد، خرید بلیط رفت و برگشت استانبول به تهران از نظر اقتصادی به صرفه‌تر خواهد بود. 

عوامل مؤثر بر قیمت بلیط رفت و برگشت استانبول به تهران

در تعیین نرخ بلیط رفت و برگشت استانبول به تهران عوامل مختلفی وجود دارند که نقش مؤثر ایفا می‌کنند. از جمله مهم‌ترین عوامل مؤثر در نرخ بلیط هواپیما می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:
1.    نوع ایرلاین ارائه دهنده خدمات و نوع هواپیما یکی از مهم‌ترین عوامل در تعیین نرخ بلیط رفت و برگشت استانبول به تهران است. هر کدام از ایرلاین‌ها خدمات متفاوتی را به مشتریان خود ارائه می کنند. نوع هواپیما نیز نقش مهمی در تعیین نرخ بلیط دارد و هر چه خدمات ایرلاین و هواپیما در سطح بالاتری قرار داشته باشد، بدون شک موجب افزایش نرخ بلیط خواهد شد. 
2.    یکی دیگر از عوامل مؤثر بر نرخ بلیط رفت و برگشت استانبول به تهران، پرواز به صورت مستقیم یا غیر مستقیم است. با توجه به اینکه در پروازه‌های غیر مستقیم ابتدا هواپیما به فرودگاه مادر رفته و پس از یک توقف معین به سمت استانبول یا تهران پرواز می‌کند، نسبت به پروازهای مستقیم از قیمت مناسب‌تری برخوردار هستند. 
3.    از دیگر عوامل تعیین کننده نرخ بلیط رفت و برگشت استانبول به تهران می‌توان به کلاس پروازی اشاره کرد. این موضوع که کلاس پروازی اکونومی، بیزینس یا فرست کلاس را برای پرواز خود انتخاب کنید می‌تواند در نرخ نهایی پرواز مؤثر باشد. 
4.    نوع بلیط یکی دیگر از عواملی است که در تعیین نرخ بلیط هواپیما مؤثر است. معمولا بلیط‌های لحظه آخری نسبت به بلیط‌های معمولی از قیمت پایین‌تری برخوردار هستند. 
5.    زمان پرواز یکی دیگر از عوامل تعیین کننده در قیمت بلیط رفت و برگشت استانبول به تهران محسوب می‌شود. در مورد ترکیه و استانبول فصل بهار و تعطیلات نوروز و تابستان بیشترین تقاضا از سوی ایرانیان برای سفر به این شهر وجود دارد. به همین دلیل قیمت بلیط در این زمان‌ها نسبت به سایر زمان‌ها کمی بالاتر خواهد بود.
 
چرا خرید بلیط رفت و برگشت استانبول به تهران به صرفه تر است؟15

مراحل خرید بلیط رفت و برگشت استانبول به تهران

برای خرید بلیط رفت و برگشت استانبول به تهران می‌توان به صورت حضوری و اینترنتی اقدام کرد. خرید اینترنتی بلیط بهترین نوع خرید به حساب می‌آید. شما می‌توانید با مراجعه به سایت‌های معتبر ارائه دهنده خدمات بلیط و سفر نسبت به خرید بلیط مورد نظر اقدام کنید. برای این کار کافی است پس از مراجعه به سایت ارائه دهنده شهر مبدأ و مقصد را انتخاب کرده و فرایند خرید بلیط را آغاز کنید. 

در مرحله بعد متقاضی باید زمان سفر خود از مبدأ را انتخاب کرده و در صورت نیاز زمان برگشت خود را نیز برای خرید بلیط رفت و برگشت استانبول به تهران تعیین کند. پس از تعیین زمان سفر نوبت به تعیین کلاس پروازی از بین گزینه‌های اکونومی، بیزینس و فرست‌کلاس می‌رسد. در مرحله آخر نوبت به تعیین تعداد مسافران بزرگسال، کودک و نوزاد می‌رسد که قیمت برای هرکدام از آن‌ها متفاوت است.

خرید به صرفه‌ترین بلیط رفت و برگشت استانبول به تهران

با توجه به محبوبیت استانبول در بین گردشگران ایرانی برای انجام یک سفر خارجی، ایرلاین‌های مختلفی خدمات پروازی به این شهر را به متقاضیان ارائه می‌کنند. عواملی مانند خدمات ایرلاین،‌ نوع هواپیما، کلاس پروازی، زمان سفر، پرواز مستقیم یا غیر مستقیم و... از مهم‌ترین عواملی هستند که در تعیین نرخ نهایی بلیط رفت و برگشت استانبول به تهران مؤثر هستند. متقاضیان به خرید بلیط رفت و برگشت به استانبول می‌توانند برای برخورداری از خرید به صرفه از خدمات سایت علی بابا استفاده کنند.