6 تن طلای خریداری شده در بازار اوراق بهادار

12:09 - 1402/08/24
مجید عشقی رییس سازمان بورس در مصاحبه‌ای عنوان کرد که با توجه به اینکه طلا به عنوان یک دارایی سنتی دارای خریداران زیادی است و افراد علاقه زیادی به سرمایه‌گذاری در این بازار دارند، اما تاکنون چندان امکان سرمایه‌گذاری خرد در بازار طلا به صورت سازمان یافته وجود نداشته است. اما با راه‌اندازی گواهی شمش طلا از اواخر سال گذشته اشخاص حقیقی و حقوقی بیش از 6 تن طلا را در اندازه‌های مختلف که شامل یک‌دهم گرم تا چند کیلو طلا بوده است را از این طریق خریداری کرده‌اند.

 مجوز افزایش سرمایه بانک دی نیز از سوی بانک مرکزی صادر شده این بانک در طی اطلاعیه در سامانه کدال عنوان کرده است که طی مجوز مورخه 13 آبان ماه سال جاری، اقدامات لازم در این خصوص را در دستور کار خود دارد.

 اما بیشترین خروج پول حقیقی‌ها در روز گذشته در سمت نمادهای گروه خودرویی و بانکی بود و نماد بانک ملت با خالص خروج بیش از 28 میلیارد تومانی صدر نشین این موضوع بود. نمادهای شستا، خودرو، خساپا و بانک‌های صادرات و تجارت در رتبه‌های بعدی قرار گرفتند.

عضو کمیسیون تلفیق لایحه برنامه هفتم توسعه عنوان داشته است که مجلس هیچ مجوزی را مبنی بر عرضه پتروشیمی‌ها خارج از بورس کالا صادر نکرده و تنها به منظور جلوگیری از خام فروشی، تکمیل زنجیره محصولات پتروشیمی و تشویق تولیدکنندگان مواد اولیه به سمت بخش‌های تکمیلی مصوباتی را در نظر گرفت.