بهترین دستگاه حضور و غیاب کدام است؟

13:27 - 1402/09/07
در بازار ایران انواع مختلفی دستگاه حضور غیاب و کنترل تردد  در بازه‌های قیمتی گوناگون به‌فروش می‌رسد.

اما در واقعیت تعداد انگشت‌شماری از آن‌ها ارزش خرید دارند وهمین موضوع می‌تواند باعث سردرگمی کاربر و صرف هزینه‌ی بیهوده شود. عوامل مختلفی در انتخاب و خرید بهترین دستگاه حضور و غیاب موثر است. اگر شما هم به دنبال خرید دستگاه حضور و غیاب با کیفیت و قیمت مناسب برای سازمان خود هستید، قطع یقین مطالعه این مطلب به شما دید خوبی در این زمینه خواهد داد. در مقاله‌ی پیش‌رو، قصد داریم تا بهترین و جدیدترین دستگاه‌های حضور و غیاب بازار را به‌صورت یکجا برای مشاغل مختلف (سازمان‌های بزرگ و کوچک) معرفی کنیم. توجه کنید معیار ما برای معرفی بهترین دستگاه حضور غیاب صرفا روی ارائه به روزترین تکنولوژی نیست، بلکه کلیه‌ی پارامترهایی که در تجربه‌ی نهایی استفاده از دستگاه تأثیرگذار هستند در این انتخاب در نظر گرفته شده اند.

به‌طور کلی هنگام خرید دستگاه حضور و غیاب، گذشته از مواردی همچون کمپانی اراده دهنده و طراحی ظاهری، باید به موارد زیر نیز توجه کرد:

  • روش‌های احراز هویت: انواع روش‌های احراز هویت از جمله تشخیص چهره، اثر انگشت، عنبیه، اسکن کف دست و کارت. برخی از دستگاه‌ها به طور همزمان چندین روش احراز هویت را پشتیبانی می‌کنند.  
  • حافظه دستگاه: از دیگر فاکتورهایی که در حین خرید باید به آن توجه کنید، حافظه دستگاه است که متناسب با تعداد رکورد تردد و پرسنل باید انتخاب شود.
  • رکورد تردد:هر دستگاه دارای قابلیت ثبت تعداد مشخصی رکورد تردد است. بنابراین اگر دارای تعدد شیفت کاری و تعداد پرسنل زیاد هستید به این نکته توجه کنید تا نیاز به تخلیه زودهنگام دستگاه نداشته باشید.
  • باتری داخلی : در صورتی که امکان قطع برق در مجموعه شما وجود دارد، حتما دستگاهی را انتخاب کنید که دارای باطری داخلی یا امکان ساپورت باتری داخلی است.
  • نرم افزار حضور و غیاب: دستگاهی را انتخاب کنید که نرم افزار متناسب با آن ارائه شود. نرم افزاری که قابلیت تعریف شیفت، گروه کاری و ... را به درستی پشتیبانی کند.
  • پشتیبانی و خدمات پس از فروش: در صورت خرید از کمپانی معتبر هرگز نگران خدمات پس از فروش و پشتیبانی نخواهید بود.
  • ابعاد و وزن: در بسیاری از موارد به دلیل محدودیت فضا، تنها امکان نصب دستگاه‌های کوچک هست و پیش از خرید به محل نصب توجه کنید.

دستگاه حضور و غیاب تشخیص چهره MB201 GOLD PLUS

این دستگاه که با نام‌های دیگری همچون ZUF100W و UF100 وای فای در بازار ارائه می‌شود یکی از اقتصادی‌ترین دستگاه‌های حضور غیاب تشخیص چهره در بازار ایران است. این دستگاه به طور همزمان از سه روش احراز هویت تشخیص چهره، اثر انگشت و کارت تردد پشتیبانی می‌کند.

دارای صفحه نمایشگر رنگی ۲/۸ اینچ، منو فارسی، پشتیبانی از شمسی و میلادی است. ظرفیت ثبت الگوی اثر انگشت، چهره و کارت تردد در دستگاه MB200 Gold+به ترتیب 1000، 300 و 1000 است. یکی از مهم‌ترین ویژگی‌های این دستگاه قابلیت اتصال به Wifi است که امکان تخلیه دستگاه به سه روش WIFI- LAN- USB را خواهید داشت.

دستگاه تشخیص چهره مدل BF500 C

این دستگاه که با نام تجاری  Nface 102در بازار ارائه می‌شود از سه روش احراز هویت تشخیص چهره، اثر انگشت و کارت پشتیبانی می‌کند. ظرفیت ثبت الگوی چهره تا 500 نفر، الگوی اثر انگشت تا 500 نفر و 1000 کارت تردد دارد. این دستگاه با استفاده از قابلیت تکنولوژی نور ساخختار یافته امکان شناسایی چهره در مکان‌هایی با کمترین میزان نور را دارد. همچنین امکان تخلیه اطلاعات دستگاه به دو روش کابل شبکه و پورت USB فراهم شده است. در صورت خرید این دستگاه از کمپانی نانوتایم، به همراه دستگاه یک نسخه نرم افزار حضور و غیاب نانوتایم (معرفی 50 پرسنل، 3 شیفت کاری و مدیریت دو دستگاه به طور همزمان به طور رایگان ارائه می‌شود.

Top of Form

 

بهترین دستگاه حضور و غیاب کدام است؟4

 دستگاه تشخیص چهره و اسکن کف دست مدل XFACE 320

دستگاه حضور غیاب نانوتایم مدل XFace 320  یک شگفتی در عرصه سیستم‌های کنترل تردد به حساب می‌آید. محصولی قدرتمند با سه روش احراز هویت به طور همزمان اسکن کف دست، تشخیص چهره (حتی با ماسک) و ثبت تردد با کارت راه‌کاری مطمئن با انعطاف‌پذیری بالا در انطابق‌پذیری با انواع نرم افزار حضور و غیاب است. در این محصول شناسایی چهره بر اساس الگوریتم‌های هوش مصنوعی و اسکن سه بعدی صورت انجام می‌شود و به همین دلیل امکان شناسایی چهره حتی در صورت استفاده با ماسک را دارد.

اما قابلیت اسکن کف دست بدون تماس، یکی دیگر از قابلیت‌های این محصول است که در کوتاه‌ترین زمان ممکن و در حتی بدون نیاز به مکث زیاد در مقابل دستگاه، شناسایی و احراز هویت اتفاق می‌افتد. قابلیت‌های بینظیر این دستگاه در کنار نرم افزار حضور و غیاب کلود نانوتایم 360 تکمیل می‌شود.

Nanotime 360 یکی از بهترین نرم افزارهای مدیریت حضور و غیاب در ایران و حتی فراتر از مرزهای ایران است که  فرآیندهای حضور و غیاب مشاغل را از طریق اتوماسیون ساده می کند. قابلیت‌هایی از جمله تعریف و مدیریت انواع شیفت و گروه کاری، حضور و غیاب همزمان شعب مختلف یک سازمان، مدیریت اضافه کاری، دورکاری، ماموریت و در نظر گرفتن لوکیشن‌های مختلف برای ثبت تردد تنها بخشی از توانایی‌های این نرم افزار قدرتمند است. امکان گزارش‌گیری پیشرفته و ارائه اطلاعاتی دقیق از الگوی حضور و غیاب پرسنل و میزان بهروری کارکنان، راهکاری مطمئن در جهت افزایش بهروری سازمان است. این نرم افزار با کلیه محصولات کنترل تردد برند نانوتایم سازگاری دارد. هرچند از نرم افزار  نانوتایم 360  حتی بدون نیاز به دستگاه حضور و غیاب و از طریق اپلیکیشن امکان ثبت و مدیریت تردد پرسنل را خواهید داشت.

با نرم افزار حضور و غیاب کلود نانوتایم 360، با مشکلات مدیریت حضور و غیاب دستی خداحافظی کنید و از روشی یکپارچه، کارآمد و ایمن برای مدیریت زمان نیروی کار خود استفاده کنید!

دستگاه حضور و غیاب تشخیص چهره با ماسک مدل XF100

یک دستگاه همه فن حریف، با بهرمندی از الگوریتم‌های هوش مصنوعی امکان شناسایی چهره با ماسک و در زوایای مختلف رار دارد. سرعت شناسایی بالا در کنار امکان شناسایی چندین چهره به طور همزمان  در فاصله 0.3 متر تا 2 متر صرفه جویی در زمان در حین ثبت تردد را کاهش می‌دهد. همانطور که گفته شد این دستگاه علاوه بر قابلیت احراز هویت به روش تشخیص چهره، امکان شناسایی به وسیله اثر انگشت را نیز دارد که با بهرمندی از الگوریتم 3D Neuron Fingerprint Finger دارای قدرت تشخیص بالایی می باشد. دستگاه حضور غیاب نانوتایم مدلXF100  قابلیت استفاده به عنوان اکسس کنترل ( قفل برقی سوم شخص، سنسور درب، دکمه خروج) را نیز دارد که در کنار قابلیت اتصال wifi می تواند تکمیل کننده این محصول به عنوان یک محصول همه چیز تمام باشد. همچنین به دلیل بهرمندی از الگوریتم Anti-spoofing امکان هرگونه خرابکاری و جعل در این دستگاه بسیار کم و غیر ممکن می باشد.

دستگاه حضور و غیاب اثر انگشتی مدل WL 112

اگر به دنبال خرید یک دستگاه قدرتمند و اقتصادی با بهرمندی از تکنولوژی روز دنیا هستید، پیشنهاد ما مدل WL 112است.  احراز هویت در این دستگاه به دو روش اثر انگشت و رمز عبور است. سنسور اثر انگشت این دستگاه از نوع نوری ضد‌خش با سرعت شناسایی بالا است. برای تخلیه دستگاه علاوه بر امکان استفاده از پورت USB می توان از طریق اتصال WIFI  نیز استفاده کرد. ظرفیت تعریف الگوی انگشت و رمز عبور هرکدام 500 عدد است و امکان ذخیره سازی تا 50،000 رکورد تردد را دارد. پورت‌های اتصال و روش‌های تخلیه دستگاه با استفاده از پورت یو اس بی و بدون نیاز به اتصال دستگاه به کابل شبکه، امکان تخلیه اطلاعات با امکان جابجایی راحت فراهم شده است. ویژگی بارز این دستگاه قابلیت اتصال به شبکه WIFI  و خروجی گرفتن از اطلاعات ذخیره شده در دستگاه است.  یکی از دیگر قابلیت‌های دستگاه ساعت زنی نانوتایم مدل WL 112 امکان تهیه خروجی از اطلاعات سیستم به صورت اکسل به طور مستقیم و بدون نیاز به اتصال به نرم افزار حضور و غیاب است.

دستگاه حضور و غیاب اثر انگشتی نانوتایم مدل K40

یک دستگاه اقتصادی با دو روش احراز هویت کارت و اثر انگشت مناسب برای مشاغلی با تعداد پرسنل متوسط. این دستگاه علاوه بر قابلیت احراز هویت اثر انگشتف امکان ثبت تردد با استفاده از کارت را دارد. یکی از مهمترین ویژگی‌های این دستگاه، باتری داخلی آن است که در صورت قطع شدن برق هم می‌توان از دستگاه استفاده کرد.  الگوریتم تشخیصی این دستگاه اثر انگشت و کارت است و علاوه بر امکان ثبت 2000 اثر انگشت، امکان ثبت تا 1000 کارت را دارا است.

پردازنده مورد استفاده در دستگاه فوق Multi-Bio CPU 336 MHz بوده و دارای حافظه  128M Flash, 8/16M RAM می باشد. از دیگر ویژگی های این دستگاه، باتری داخلی آن می باشد که در صورت قطع برق، امکان استفاده از دستگاه را تا دو ساعت برای شما فراهم می آورد. شاید بنظر برسد برای مجموعه های کوچک کنترل و ثبت تردد به شیوه انسانی مقرون بصرفه باشد اما تحقیقات نشان می دهد استفاده از سامانه اتوماسیون تردد ( یعنی داشتن دستگاه و نرم افزار حضور و غیاب مناسب) می تواند میزان رضایت و سطح اعتماد پرسنل و کارفرما را در شفاف سازی محاسبه حقوق و دستمزد به شدت افزایش دهد.

در صورت نیاز به مشاوره پیش از خرید با همکاران ما در واحد فروش نانوتایم تماس بگیرید یا به وب سایت ما به نشانی www.nanotime.ir مراجعه کنید.