طوفان تجدید ارزیابی در بورس/ چه شرکت‌هایی سود سهام عدالت را پرداخت نکردند؟

13:12 - 1402/09/13
در جریان معاملات روز گذشته ارزش معاملات برای دومین روز پیاپی ارقام بیش از 11 هزار میلیارد تومان را به خود دید تا سهم ارزش معاملات نقد بازار بورس تهران رقم 5 هزار میلیارد تومان باشد؛ رقمی که میانگین ارزش معاملاتی در خرداد ماه سال جاری را تداعی می‌کند.

به واسطه خبر تجدید ارزیابی و شفاف‌سازی‌هایی که نمادهای بورسی انجام دادند، جان تازه‌ای به ارزش معاملاتی بازار برگشته است.

فولاد مبارکه در سامانه کدال از پیگیری این شرکت برای موضوع تجدید ارزیابی خود خبر داده است که این موضوع عاملی شد تا این نماد در نیمه دوم بازار به صف خرید برسد.

کارشناسان بازار سرمایه معتقد هستند درصورتی‌که اتفاق نامید کننده‌ای برای بازار رخ ندهد، بحث تجدید ارزیابی دارایی‌ها می‌تواند برای مدتی محرک بازار سرمایه باشد.

وزیر صمت هم طی نامه‌ای از وزیر اقتصاد درخواست توقف اجرای ابلاغیه اخذ 2 درصد مالیات علی‌الحساب صادرات مواد معدنی را داشته است، موضوعی که به گفته علی آبادی در روند صادرات و بازگشت ارز حاصل از آن مشکلاتی به وجود آمده است.

به گفته مدیرعامل شرکت سپرده‌گذاری مرکزی شرکت‌های مپنا، فجر خلیج فارس، گل‌گهر و پارس سوئیچ، تاکنون سود سهام عدالت را پرداخت نکردند و همین موضوع باعث شده است تا شرکت سپرده‌گذاری نیز نتواند سود مرحله اول سهام‌داران عدالت رو واریز کند.