بورس درجا زد / سردرگمی در بازار سهام

14:19 - 1402/09/19
در روزی که به نظر می‌رسید بازار در سمت گیری دچار تردید است و شاخص حرکت پرنوسانی داشت، شاخص تنها 114 واحد بالاتر از روز قبل ایستاد.

در معاملات روز یکشنبه نوزدهم آذر ماه 1402، شاخص کل بورس تهران 114 واحد نسبت به روز کاری گذشته بالاتر ایستاد و به سطح 2 میلیون و 161 هزار و 77 واحد رسید. 

شاخص کل هم‌وزن بورس نیز با افزایش هزار و 787 واحد در رقم 746 هزار و 446 واحدی ایستاد. 

شاخص کل فرابورس با رشد 63 واحدی به رقم 26 هزار و 294 واحد رسید. همچنین شاخص هم وزن فرابورس با افزایش 646 واحد به سطح 135 هزار و 266 واحد رسید. 

نمادهای پیشران بازار سهام

امروز حکشتی، فولاد و وپاسار نمادهای سبزپوش بورس بودند که بیشترین اثر را در رشد شاخص کل بورس داشتند. در مقابل شپنا، وبملت و شبندر از نمادهای قرمز بودند که اثر منفی بر شاخص داشتند.

در فرابورس نیز نمادهای کگهر، انتخاب و تجلی بیشترین اثر افزایشی را بر شاخص داشتند و نمادهای وسپهر، هرمز و فجهان بیشترین اثر کاهنده را بر شاخص کل فرابورس داشتند.

در بین نمادهای پرتراکنش بورس امروز نماد حکشتی بیشترین تراکنش را داشت و ثشاهد و شستا در رتبه‌های بعدی قرار گرفتند. در فرابورس نیز کرومیت، فصبا و کمرجان بیشترین تراکنش را داشتند.  

بورس درجا زد / سردرگمی در بازار سهام11

ارزش معاملات سهام

امروز ارزش معاملات کل بازار سهام به 8 هزار و 944 میلیارد تومان رسید. ارزش معاملات اوراق بدهی در بازار ثانویه 381 میلیارد تومان بود که 4 درصد از ارزش کل معاملات بازار را در این روز شامل می‌شود.

ارزش معاملات خرد نیز با کاهش 21 درصدی به نسبت روز معاملاتی قبل به رقم 5 هزار و 30 میلیارد تومان رسید. 

نمادهای پرمعامله بورس تهران

در معاملات امروز نماد کرومیت بیشترین ارزش معاملات  بازار سهام  را به خود اختصاص داد که ارزش معاملات آن 91 میلیارد تومان بود. 

پس از کرومیت، حکشتی بیشترین ارزش معاملات را داشت و ثشاهد رتبه سوم بیشترین ارزش معاملات را به خود اختصاص داد و پس از آن، دو نماد فولاد و ذوب در رتبه‌های بعدی بیشترین ارزش معاملات قرار گرفتند.

در جدول حجم معاملات نیز سهام کرمان با تعداد 362 میلیون و 246 هزار و 983 سهم در صدر قرار گرفته است. شستا در رتبه دوم بیشترین حجم معاملات بازار قرار گرفت و رتبه سوم به شفارس تعلق داشت. دو نماد ذوب و خودرو نیز در رتبه‌های بعدی بیشترین حجم معاملات بازار قرار داشتند.

بورس درجا زد / سردرگمی در بازار سهام15

صف‌های خرید و فروش بورس  

در معاملات یکشنبه، 61 نماد صف خرید داشتند و 39 نماد با صف‌ فروش مواجه بودند. مجموع ارزش صف‌های خرید با رشد 28 درصدی نسبت به روز کاری قبل به 276 میلیارد تومان افزایش یافت و مجموع ارزش صف‌های فروش نیز با کاهش 30 درصدی به 366 میلیارد تومان رسید.

نقشه بازار سهام بر مبنای ارزش معاملات

بورس درجا زد / سردرگمی در بازار سهام0