بازدهی منفی بورس در زمستان/ واگذاری خودروسازان به بخش خصوصی صحت دارد؟

12:30 - 1402/12/01
با وجود عملکرد مثبت شاخص در دو روز آخر بهمن، شاخص کل یازدهمین ماه سال را هم با بازدهی منفی تمام کرد و بیشتر از 4 درصد کاهش ارتفاع داد تا برای اولین بار در چندسال اخیر دو ماه پشت سر هم، در زمستان را با بازدهی منفی تمام کند.

نگاهی به عملکرد بورس در نیمه دوم سال هم نشان می‌دهد که بازدهی شاخص کل از ابتدای پاییز هم منفی بوده موضوعی که مهر تاییدیه بر حال ناخوش بازار است.  

با این حال بسیاری از فعالان بازار انتظار دارند که عملکرد بد دی و بهمن بورس در اسفند جبران شود تا شاید امسال را با بازده بهتری به پایان برسانند.

اما خبر مهمی که دیروز دست به دست شد مربوط به شایعه خصوصی شدن خودرویی‌ها در بازار بود. شایعه‌ای که با اصطلاح واگذاری تودلی در بازار مشهور است و در دو سال گذشته بارها محور نوسان این گروه در بازار شده.

با جریان خبری واگذاری خودرویی‌ها به بخش خصوصی مجددا شاهد جریان نقدینگی در این گروه بودیم و بالاترین ارزش معاملات صنایع به این گروه اختصاص پیدا کرد.

شرکت فرهنگی ورزشی پرسپولیس از انعقاد قرارداد با شرکت طبیعت پاس کهن خبر داد. این شرکت بیان کرد تولید و فروش حداکثر 5 عدد تن ماهی با درج لوگو و نام پرسپولیس توسط شرکت طبیعت انجام می‌شود. و در صورت تحقق این میزان فروش، پیش بینی درآمد شرکت حدود 10 میلیارد تومان است.