بورس با دلار همسو شد

14:23 - 1402/12/12
امروز همسو با رشد نرخ دلار، شاخص‌های بازار سهام نیز رشد کردند.

 در معاملات روز شنبه دوازدهم اسفند ماه 1402، شاخص کل بورس تهران 31 هزار و 964 واحد نسبت به روز کاری گذشته بالاتر ایستاد و به سطح 2 میلیون و 86 هزار و 791 واحد رسید. 

شاخص کل هم‌وزن بورس نیز با افزایش 10 هزار و 676 واحدی در رقم 724 هزار و 845 واحدی ایستاد. 

شاخص کل فرابورس با رشد 328 واحدی به رقم 24 هزار و 778 واحد رسید. همچنین شاخص هم وزن فرابورس با افزایش هزار و 923 واحد به سطح 134 هزار و 596 واحد رسید.

بدین ترتیب، همسو با رشد نرخ دلار، شاخص‌های بازار سهام نیز رشد کردند.

ورود پول حقیقی به بورس 

روز شنبه خالص تغییر مالکیت حقوقی به حقیقی بازار پس از 17 روز معاملاتی مثبت شد و 470 میلیارد تومان پول حقیقی به بازار سهام وارد شد.

امروز نماد فولاد بیشترین ورود پول حقیقی را داشت که ارزش آن 60 میلیارد تومان بود. پس از فولاد، نمادهای خودرو، انرژی، وبملت و کترام بیشترین ورود پول حقیقی را داشتند.

در سوی دیگر، بیشترین خروج پول حقیقی به نمادهای وپاسار، خگستر، فکمند، غشوکو و دی تعلق داشت.

بورس با دلار همسو شد7

نمادهای اثرگذار بر شاخص‌های بازار سهام

امروز فولاد، شپنا و شبندر نمادهای سبز پوش بورس بودند که بیشترین اثر را در رشد شاخص کل بورس داشتند. در سوی دیگر نمادهای سصفها، سفار و افق از نمادهای قرمز بودند که اثر منفی بر شاخص داشتند.

در فرابورس نیز نمادهای آریا، خاور و هرمز بیشترین اثر افزایشی را بر شاخص داشتند و نمادهای انتخاب، رنیک و کگهر بیشترین اثر افزایشی را بر شاخص کل فرابورس داشتند.

در بین نمادهای پرتراکنش بورس امروز نماد شستا بیشترین تراکنش را داشت و فولاد و وبملت در رتبه‌های بعدی قرار گرفتند. در فرابورس نیز آردینه، بیوتیک و فنر بیشترین تراکنش را داشتند. 

ارزش معاملات سهام

امروز ارزش معاملات کل بازار سهام به 59 هزار و 596 میلیارد تومان رسید. ارزش معاملات اوراق بدهی در بازار ثانویه 48 هزار و 114 میلیارد تومان بود که 81 درصد از ارزش کل معاملات بازار را در این روز تشکیل می‌دهد.

ارزش معاملات خرد نیز با افزایش 99 درصدی به نسبت روز معاملاتی قبل به رقم 6 هزار و 18 میلیارد تومان رسید. 

بورس با دلار همسو شد12

بیشترین ارزش معاملات

در معاملات امروز نماد فولاد بیشترین ارزش معاملات  بازار سهام  را به خود اختصاص داد که ارزش معاملات آن 131 میلیارد تومان بود. 

پس از فولاد، خودرو بیشترین ارزش معاملات را داشت و وبملت رتبه سوم بیشترین ارزش معاملات را به خود اختصاص داد و پس از آن، دو نماد ذوب و خگستر در رتبه‌های بعدی بیشترین ارزش معاملات قرار گرفتند.

بیشترین حجم معاملات

در جدول حجم معاملات نیز سهام خودرو با تعداد 503 میلیون و 14 هزار و 678 سهم در صدر قرار گرفته است. شستا در رتبه دوم بیشترین حجم معاملات بازار قرار گرفت و رتبه سوم به وبملت تعلق داشت. دو نماد حفارس و فولاد نیز در رتبه‌های بعدی بیشترین حجم معاملات بازار قرار داشتند.

صف‌های خرید و فروش بورس  

در معاملات شنبه، 112 نماد صف خرید داشتند و 41 نماد با صف‌ فروش مواجه بودند. مجموع ارزش صف‌های خرید با رشد 188 درصدی نسبت به روز کاری قبل به 400 میلیارد تومان افزایش یافت و مجموع ارزش صف‌های فروش نیز با کاهش 39 درصدی به 128 میلیارد تومان رسید.

نقشه بازار سهام بر مبنای ارزش معاملات

بورس با دلار همسو شد17