تلاش ناکام برای تغییر رنگ تابلوی بورس

14:28 - 1403/02/26
امروز شاخص در دو ساعت پایانی روند صعودی داشت اما نتوانست بالاتر از سطح روز قبل بایستد.

در معاملات روز چهارشنبه بیست و ششم اردیبهشت ماه 1403، شاخص کل بورس تهران هزار و 76 واحد نسبت به روز کاری گذشته پایین‌تر ایستاد و به سطح 2 میلیون و 164 هزار و 497 واحد رسید. 

شاخص کل هم‌وزن بورس نیز با ریزش هزار و 696 واحدی در رقم 714 هزار و 59 واحدی ایستاد. 

شاخص کل فرابورس با افت 88 واحدی به رقم 23 هزار و 838 واحد رسید. همچنین شاخص هم وزن فرابورس با کاهش 427 واحد به سطح 129 هزار و 351 واحد رسید. 

تداوم خروج پول حقیقی از بورس تهران

روز چهارشنبه برای سیزدهمین روز متوالی خالص تغییر مالکیت حقوقی به حقیقی بازار منفی شد و 260 میلیارد تومان پول حقیقی از بازار سهام خارج شد. 

امروز نماد جم پیلن بیشترین خروج پول حقیقی را داشت که ارزش آن 27 میلیارد تومان بود. پس از جم پیلن، نمادهای وامید، بتهران، دکوثر و دامین بیشترین خروج پول حقیقی را داشتند.

در سوی دیگر، بیشترین ورود پول حقیقی به نمادهای ونیرو، کلر، شرنگی، ثمسکن و وبملت تعلق داشت.

تلاش ناکام برای تغییر رنگ تابلوی بورس6

نمادهای اثرگذار بر شاخص کل بورس و فرابورس

امروز نمادهای فارس، فخوز و شپنا نمادهای قرمز پوش بورس بودند که بیشترین اثر را در افت شاخص کل بورس داشتند. در سوی دیگر نمادهای فملی، وامید و اپال از نمادهای سبز بودند که اثر مثبت بر شاخص داشتند.

در فرابورس نیز نمادهای ارفع، بپاس و خاور بیشترین اثر کاهنده را بر شاخص داشتند و نمادهای تماوند، شصدف و ثباغ نمادهایی هستند که اثر افزایشی بر شاخص کل فرابورس داشتند.

در بین نمادهای پرتراکنش بورس امروز نماد دامین بیشترین تراکنش را داشت و ذوب و وبملت در رتبه‌های بعدی قرار گرفتند. در فرابورس نیز آردینه، خاور و فنر بیشترین تراکنش را داشتند. 

ارزش معاملات سهام 

امروز ارزش معاملات کل بازار سهام به 25 هزار و 349 میلیارد تومان رسید. ارزش معاملات اوراق بدهی در بازار ثانویه 17 هزار و 995 میلیارد تومان بود که 71 درصد از ارزش کل معاملات بازار را در این روز تشکیل می‌دهد.

ارزش معاملات خرد نیز با افزایش 15 درصدی به نسبت روز معاملاتی قبل به رقم 4 هزار و 65 میلیارد تومان رسید.

تلاش ناکام برای تغییر رنگ تابلوی بورس19

پرمعامله‌ترین سهم‌ها

در معاملات امروز نماد دامین بیشترین ارزش معاملات   بازار سهام   را به خود اختصاص داد که ارزش معاملات آن 118 میلیارد تومان بود. 

پس از دامین، ثامان بیشترین ارزش معاملات را داشت و ثفارس رتبه سوم بیشترین ارزش معاملات را به خود اختصاص داد و پس از آن، دو نماد دکوثر و فولاد در رتبه‌های بعدی بیشترین ارزش معاملات قرار گرفتند.

در جدول حجم معاملات نیز سهام ذوب با تعداد 447 میلیون و 630 هزار و 255 سهم در صدر قرار گرفته است. وبملت در رتبه دوم بیشترین حجم معاملات بازار قرار گرفت و رتبه سوم به خاور تعلق داشت. دو نماد شستا و خودرو نیز در رتبه‌های بعدی بیشترین حجم معاملات بازار قرار داشتند.

صف‌های خرید و فروش بورس  

در معاملات چهارشنبه، 58 نماد صف خرید داشتند و 59 نماد با صف‌ فروش مواجه بودند. مجموع ارزش صف‌های خرید با افت 0.7 درصدی نسبت به روز کاری قبل به 134 میلیارد تومان کاهش یافت و مجموع ارزش صف‌های فروش نیز با کاهش 24 درصدی به 112 میلیارد تومان رسید.

نقشه بازار سهام بر مبنای ارزش معاملات

تلاش ناکام برای تغییر رنگ تابلوی بورس4