افزایش آپارتمان‌های حراجی به دلیل مهاجرت

16:14 - 1401/09/20
اکوایران: مشاوران املاک در ۵ منطقه تهران از افزایش فایل‌های فروش مسکن با انگیزه مهاجرت خبر می‌دهند.

در این گزارش اکوایران، به بررسی فایل‌های فروش خانه در پلتفرم‌های عرضه مسکن پرداخته شده است. بر اساس مشاهدات ما، در میان آگهی‌های فروش فوری خانه در چند هفته اخیر، آگهی‌های فروش «به علت مهاجرت» قابل توجهی منتشر شده است.

 

از این رو با جستجوی کلیدواژه «مهاجرت» در این سایت خرید و فروش مسکن، 150 آگهی فروش مسکن در یک ماه اخیر یافت شد.

اکثر این خانه‌ها در محله‌های جردن، پونک، جنت آباد، نیاوران، بلوار فردوس شرق و غرب، باغ فیض، سعادت آباد و شهرک غرب و... قرار دارند؛ یعنی مناطق 1تا 5 و محدوده شمال، شمال شرق و شمال غرب تهران.

البته همچنین آگهی فروش خانه به علت مهاجرت، در اطراف تهران و شهرهایی همچون پرند، اسلامشهر، پردیس و شهریار و ... مشاهده شد.

بنابر این آگهی‌ها، اکثر مالکان قیمت پیشنهادی ارائه نداده‌ و قیمت را توافقی اعلام کرده‌اند اما قیمت‌های کمتر از منطقه هم به چشم می‌خورد.

یک مشاور املاک در منطقه 5 با اعلام افزایش تعداد مراجعه‌کنندگانی که با هدف مهاجرت فروش ملکشان را به آنها می‌سپارند به اکوایران گفت که فروشندگانی که هدف مهاجرت دارند به علت عجله داشتن و نزدیک بودن زمان مهاجرتشان، قیمت ملک را روی عرف منطقه و یا پایین‌تر از آن پیشنهاد می‌دهند.

یک مشاور املاک در منطقه 1 با اشاره به افزایش فروش خانه به دلیل مهاجرت در این منطقه می‌گوید ویژگی یکسان در اغلب این خانه‌ها این است که صاحبان متمولی دارند.

بررسی فایل‌های عرضه شده در این سایت خرید و فروش مسکن نشان می‌دهد، یک خانه 150 متری در شهرک غرب و در منطقه 2، با 31 سال عمر بنا، 12 میلیارد و 600 میلیون تومان به فروش می‌رسد.

همچنین خانه‌ای دیگر در این منطقه و در محله پونک، با متراژ 61 مترمربع، 4 میلیارد و 350 میلیون تومان قیمت‌گذاری شده است.

در اطراف تهران و خانه‌ای در شهر پردیس و فاز 4، با متراژ 101 متر و عمر بنای 9 سال، 2 میلیارد و 200 میلیون تومان به جهت فروش عرضه شده است.

افزایش آپارتمان‌های حراجی به دلیل مهاجرت20