پیش‌نگر زعفران آتی چهارشنبه (7 آذر)

09:58 - 1400/01/21
در گزارش پیش‌نگر اخبار  مهم مرتبط با معاملات آتی  زعفران در بورس کالاها، قیمت این محصول در بازار آزاد و قیمت معاملات گواهی سپرده، تحلیل موقعیت‌های تعهدی باز،  سقف و کف قیمت‌های آتی در معاملات روزانه، فعالیت حقیقی و حقوقی و حمایت‌ها و مقاومت های مهم در سررسیدهای مختلف زعفران ارائه می شود.
پیش‌نگر زعفران آتی چهارشنبه (7 آذر)

دنیای بورس- محمد نجفی

اخبار تاثیرگذار بر بازار:

  • سیر نزولی نرخ ارز در بازار آزاد روز گذشته باز هم تداوم یافت و دلار آمریکا در سطوح پایین تر از 12 هزار تومان معامله شد. صبح امروز هنوز نرخ قابل اتکایی اعلام نشده است.
  • با وجود عقبگرد قیمت‌ها در گواهی سپرده کالایی و بازار آتی، فعالان بازار قائنات از روند باثبات قیمت‌های نقدی در روزهای اخیر خبر می‌دهند. در این میان برخی از معامله‌گران از کم حجم بودن معاملات سخن به میان می‌آورند. به نظر می رسد بازار نقدی زعفران چشم انتظار به ثبات رسیدن بازار ارز است.

اطلاعیه های بازار:

بر طبق جدیدترین اطلاعیه بورس کالا از روز دوشنبه 12 آذر قرارداد آتی زعفران نگین تحویل بهمن 97 راه‌اندازی خواهد شد. جزئیات راه‌اندازی قرارداد مذکور را اینجا بخوانید.

بازار نقدی زعفران و ارز  (چهارشنبه 7 آذر):

پیش‌نگر زعفران آتی چهارشنبه (7 آذر)12

قیمت تسویه روز گذشته و بازه مجاز قیمت امروز (‌ چهارشنبه 7 آذر)

پیش‌نگر زعفران آتی چهارشنبه (7 آذر)19

تحلیل موقعیت تعهدی بازار (با توجه به آمار دو جلسه اخیر معاملاتی هر قرارداد)

پیش‌نگر زعفران آتی چهارشنبه (7 آذر)4

موقعیت تعهدی باز نشان دهنده چیست؟

موقعیت تعهدی بازار نشان دهنده مجموع قراردادهای آتی است که هنوز تسویه نشده اند. به عبارتی موقعیت‌هایی هستند که از سوی معامله‌گران بسته نشده یا به مرحله تسویه فیزیکی نرسیده اند.

راهنما: افزایش موقعیت باز در روند صعودی یا نزولی، هشدار بر ادامه روند صادر می‌کند. کاهش موقعیت باز در روندها نشان دهنده احتمال تضعیف روند و بازگشت است. همراهی  داده های مربوط به تغییرات حجم با موقعیت باز به عنوان سیگنال تایید محسوب می‌شود.

هشدار: با توجه به وضعیت تغییرات رادیکال قیمت در قراردادها، از ناحیه تغییرات موقعیت های باز و حجم معاملات نمی توان سیگنال قوی دریافت کرد.

 

خرید و فروش حقیقی- حقوقی (با توجه به آمار آخرین معاملات)

پیش‌نگر زعفران آتی چهارشنبه (7 آذر)9

حمایت و مقاومت مهم :

 پیش‌نگر زعفران آتی چهارشنبه (7 آذر)13