وزیر صمت: در قیمت‌ها دخالتی نمی‌کنیم

15:06 - 1400/01/21
به گفته علیرضا رزم حسینی، وزارت صمت در قیمت‌ها دخالت نمی‌کند.

به گزارش «دنیای بورس» به نقل از خبرگزاری صداوسیما، علیرضا رزم‌حسینی، وزیر صمت گفت: عرضه همه محصولات تولیدی فولاد در بورس کالا از برنامه‌های وزارت صمت است تا با کاهش فاصله تولید محصول تا بازار، قیمت‌ها معقول و متعادل شود. همچنین وزارت صمت در فرآیند قیمت‌گذاری محصولات در بورس کالا دخالت نمی‌کند، بلکه نظارت دارد تا همه عرضه‌ها به شیوه مطلوب انجام شود.

علیرضا رزم‌حسینی در حاشیه رونمایی از مرکز صدور گواهی الکترونیکی سلامت در جمع خبرنگاران به بازار فولاد اشاره کرد و گفت: وزارت صمت در فرآیند قیمت‌گذاری محصولات در بورس کالا دخالت ندارد، بلکه نظارت می‌کند.

وزیر صمت افزود: از راه‌های مدیریت بازار فولاد، عرضه همه محصولات تولیدی در بورس کالاست که وزارت صمت در حال تعامل است تا از طریق ابزارهای خود تولیدکنندگان را به عرضه تولیداتشان در بورس ترغیب کند.

وی با بیان اینکه هر خریدار می‌تواند حداقل ۲۰ تن کالا از بورس بخرد، اظهار کرد: در فاصله تولید محصول تا بازار، عده‌ای از فرصت سوء‌استفاده کردند و قیمت‌ها را بالا بردند. از این رو ما به دنبال معقول و متعادل کردن قیمت‌ها و تقویت تولید داخل هستیم. ضمن اینکه در سایر زنجیره‌های مرتبط با محصولات فولادی از جمله خودروسازی‌ها و لوازم خانگی نیز به زودی شاهد تعادل در قیمت‌ها خواهیم بود.

 وی در پایان گفت: گام اول برای عرضه محصولات نهایی در بورس شروع شده است و در همین راستا هفته گذشته عرضه خوبی صورت گرفته است که تداوم دارد.