قیمت انتهای روز دلار سنا ۴.۳ درصد کاهش یافت

قیمت سکه مرز 13 میلیون را از دست داد/ سکه تسلیم دلار شد

11:23 - 1400/10/15
افت قیمت دلار ادامه یافت و قیمت سکه که دیروز و صبح امروز در مقابل کاهش قیمت مقاومت می‌کرد، در نهایت تسلیم دلار شد و به طور معناداری پایین آمد. قیمت سکه با این افت قیمت مرز 13 میلیون را از دست داد.

به گزارش اکوایران، قیمت دلار آمریکا در معاملات امروز کاهش یافت. قیمت دلار از ابتدای هفته جاری مسیر نزولی را دنبال می‌کرد و در آخرین ساعات معاملات امروز روی رقم‌هایی قرار گرفت که از 9 آذر ماه سابقه نداشت. قرار گرفتن قیمت دلار در پایین‌ترین مقدار یک ماهه، در حالی که دور هشتم مذاکرات احیای برجام جریان داشت، حاکی تغییر انتظارات فعالان بازار در مورد آینده مذاکرات بود. قیمت دلار نسبت به مقدار حدودی متوسط کل سال جاری، هنوز 10 درصد بالاتر بود، با این وجود تغییر جهت انتظارات فعالان بازار طی این دور از مذاکرات قابل توجه بود.

 

قیمت سکه مرز 13 میلیون را از دست داد/ سکه تسلیم دلار شد3

قیمت دلار متشکل و سنا کاهش یافت

قیمت دلار متشکل و سنا نیز در معاملات امروز به طور معناداری کاهش یافت. قیمت متوسط دلار متشکل با افت 591 تومانی نسبت به روز گذشته مرز 27 هزار تومان را از دست داد و روی 26 هزار و 583 تومان قرار گرفت. تغییر قیمت انتهای روز دلار سنا از این رقم هم بالاتر بود. قیمت دلار سنا در انتهای معاملات امروز 1191 تومان معادل 4.3 درصد از روز گذشته پایین‌تر بود و روی 26 هزار و 258 تومان قرار داشت.

قیمت سکه مرز 13 میلیون را از دست داد/ سکه تسلیم دلار شد0

قیمت سکه زیر 13 میلیون تومان قرار گرفت

قیمت طلای جهانی در نیمه دوم معاملات روز گذشته رشد روزهای پنج‌شنبه و جمعه هفته گذشته را از دست داد و روی 1801 دلار قرار گرفت. قیمت طلا در ساعت 15 و 44 دقیقه عصر امروز به وقت ایران روی 1802 دلار قرار داشت و تغییر محسوسی نسبت به نرخ بسته شده روز گذشته ثبت نکرده بود. قیمت دلار این هفته مسیر کاهشی را دنبال کرد، اما قیمت سکه دیروز و صبح امروز به نوعی در مقابل کاهش قیمت مقاومت می‌کرد و اندازه حباب آن بزرگ شده بود. بعد از ظهر امروز با ادامه افت قیمت دلار، قیمت سکه در نهایت تسلیم شد و به طور معناداری پایین آمد. قیمت سکه امامی عصر امروز با افت 175 هزار تومانی نسبت به عصر روز گذشته روی 12 میلیون و 900 هزار تومان قرار گرفت. قیمت سکه مرز 13 میلیون تومان را از دست داده بود و اندازه حباب آن حدود 4.1 درصد به دست می‌آمد. حباب قیمت سکه قدری کوچک شده بود، اما هنوز نسبت به مقادیر متعارف هفته‌های گذشته بزرگ بود. مرز 13 میلیون تومان برای قیمت سکه از دست رفته بود و در صورت ادامه روند کاهشی قیمت دلار، مقاومت سکه می‌توانست به صورت کامل بشکند و اندازه حباب آن کوچک شود.

برای جمع‌بندی می‌توان گفت قیمت دلار مسیر کاهشی را که از ابتدای هفته پیش گرفته بود، امروز نیز ادامه داد و روی کمترین مقدار سه ماهه گذشته قرار گرفت. قیمت سکه دیروز و امروز به نوعی در مقابل کاهش مقاومت می‌کرد، اما عصر امروز تسلیم روند قیمتی دلار شد و به طور معناداری پایین آمد.

قیمت سکه مرز 13 میلیون را از دست داد/ سکه تسلیم دلار شد7