خروج سرمایه از بورس پس از 5 روز

15:16 - 1402/09/15
روز چهارشنبه خالص تغییر مالکیت حقوقی به حقیقی بازار پس از 5 روز منفی شد و 373 میلیارد تومان پول حقیقی از بازار سهام خارج شد.

در معاملات روز چهارشنبه پانزدهم آذر ماه 1402، شاخص کل بورس تهران 5 هزار و 452 واحد نسبت به روز کاری گذشته پایین‌تر ایستاد و به سطح 2 میلیون و 171 هزار و 51  واحد رسید. 

شاخص کل هم‌وزن بورس نیز با کاهش 271 واحد در رقم 747 هزار و 299 واحدی ایستاد. 

شاخص کل فرابورس با افت 17 واحدی به رقم 26 هزار و 196 واحد رسید. همچنین شاخص هم وزن فرابورس با ریزش 149 واحد به سطح 134 هزار و 237 واحد رسید. 

خروج سرمایه از بورس

روز چهارشنبه خالص تغییر مالکیت حقوقی به حقیقی بازار پس از 5 روز منفی شد و 373 میلیارد تومان پول حقیقی از بازار سهام خارج شد. 

امروز نماد وسالت برای سومین روز متوالی بیشترین خروج پول حقیقی را داشت که ارزش آن 65 میلیارد تومان بود. پس از وسالت، نمادهای شستا، فولاد، بازرگام، خساپا، وغدیر و خودرو بیشترین خروج پول حقیقی را داشتند.

در سوی دیگر، بیشترین ورود پول حقیقی به نمادهای وسپهر، تایرا، وسدید، جم و زاگرس تعلق داشت.

خروج سرمایه از بورس پس از 5 روز16

نمادهای پیشران بازار سهام

امروز فولاد، اخابر و فملی نمادهای قرمزپوش بورس بودند که بیشترین اثر را در افت شاخص کل بورس داشتند. در مقابل شتران، تاپیکو و فارس از نمادهای سبز بودند که اثر مثبت بر شاخص داشتند.

در فرابورس نیز نمادهای هرمز، خاور و غصینو بیشترین اثر کاهنده را بر شاخص داشتند و نمادهای وسپهر، بپاس و سرچشمه بیشترین اثر افزایشی را بر شاخص کل فرابورس داشتند.

در بین نمادهای پرتراکنش بورس امروز نماد ثشاهد بیشترین تراکنش را داشت و خگستر و شستا در رتبه‌های بعدی قرار گرفتند. در فرابورس نیز کمرجان، فصبا و وسپهر بیشترین تراکنش را داشتند.  

ارزش معاملات سهام

امروز ارزش معاملات کل بازار سهام به 10 هزار و 423 میلیارد تومان رسید. ارزش معاملات اوراق بدهی در بازار ثانویه 301 میلیارد تومان بود که 3 درصد از ارزش کل معاملات بازار را در این روز شامل می‌شود.

ارزش معاملات خرد نیز با کاهش 29 درصدی به نسبت روز معاملاتی قبل به رقم 5 هزار و 851 میلیارد تومان رسید. 

خروج سرمایه از بورس پس از 5 روز17

نمادهای پرمعامله بورس تهران

در معاملات امروز نماد خساپا بیشترین ارزش معاملات  بازار سهام  را به خود اختصاص داد که ارزش معاملات آن 145 میلیارد تومان بود. 

پس از خساپا، ثشاهد بیشترین ارزش معاملات را داشت و آسیاتک رتبه سوم بیشترین ارزش معاملات را به خود اختصاص داد و پس از آن، دو نماد وسپهر و خگستر در رتبه‌های بعدی بیشترین ارزش معاملات قرار گرفتند.

در جدول حجم معاملات نیز سهام خساپا با تعداد 5 میلیارد و 456 میلیون و 246 هزار و 363 سهم در صدر قرار گرفته است. شستا در رتبه دوم بیشترین حجم معاملات بازار قرار گرفت و رتبه سوم به وبصادر تعلق داشت. دو نماد خودرو و وتجارت نیز در رتبه‌های بعدی بیشترین حجم معاملات بازار قرار داشتند.

صف‌های خرید و فروش بورس  

در معاملات چهارشنبه، 51 نماد صف خرید داشتند و 32 نماد با صف‌ فروش مواجه بودند. مجموع ارزش صف‌های خرید با افت 52 درصدی نسبت به روز کاری قبل به 150 میلیارد تومان کاهش یافت و مجموع ارزش صف‌های فروش نیز با کاهش 9 درصدی به 240 میلیارد تومان رسید.

نقشه بازار سهام بر مبنای ارزش معاملات

خروج سرمایه از بورس پس از 5 روز4