مزدکس، در میان پنج صرافی برتر رمزارز

11:23 - 1400/12/23
مرکز تحقیقات کوین‌ایران در تاریخ ۲۱ اسفند ۱۴۰۰، گزارشی کامل از مقایسه صرافی‌های رمزارزی داخلی منتشر کرد.

در این گزارش عملکرد ۲۴ صرافی داخلی با ۶۸ پارامتر کمی و کیفی سنجیده شده و در معیارهای سنجش کیفی، درجه‌بندی صرافی‌ها از +A تا E صورت گرفته است.

مزدکس با قرارگیری در کنار برترین صرافی‌های داخلی، رتبه ۵ام را در مجموع مقایسه‌های صورت گرفته بدست آورده است. این گزارش بالاترین استانداردهای ممکن را برای سنجش معیارهای خود در نظر گرفته است و تمامی پارامترها، قابلیت مقیاس‌پذیری به معیارهای بین‌المللی را دارند. 

در گزارش منتشر شده توسط کوین‌ایران، صرافی‌ها، سرمایه‌گذارها، سرویس‌دهنده‌ها به پلتفرم‌ها، قانون‌گذاران و دولتی‌ها، کاربران و مبادله کنندگان، مخاطبان این گزارش معرفی شده‌اند. یکی از اصلی‌ترین اهدافی که این گزارش دنبال می‌کند، ارائه یک دید جامع و کامل در حوزه سرمایه‌گذاری، معامله و نگهداری امن دارایی‌های کاربران است.

در این گزارش مهمترین ویژگی مزدکس، امنیت شناخته شده است چرا که استانداردهای لازم را به بهترین نحو ممکن به مرحله اجرا درآورده است. سیستم امتیازدهی در این گزارش، امتیاز مشخص‌شده‌ای را به هر ویژگی اختصاص داده است. تجربه کاربری، کیفیت تیم اجرایی، کیفیت ارائه اطلاعات و قانون‌مداری از دیگر معیارهایی بوده است که مزدکس توانسته در میان رتبه‌های برتر قرار بگیرد. 

نکته بسیار مهمی که می‌توان در خصوص جایگاه صرافی مزدکس به آن اشاره کرد، جایگاه قابل قبول این صرافی نسبت به مدت زمانی است که از آغاز فعالیت این پلتفرم می‌گذرد. پارامترهای این گزارش به‌گونه‌ای طراحی شده که سوابق فنی و اجرایی نقش مهمی را در رتبه‌بندی نهایی ایفا کنند.

با این وجود سابقه فعالیت و سهم از بازار صرافی‌ها، تاثیر مستقیمی بر جایگاه آن‌ها داشته است. قرارگیری مزدکس در میان ۵ صرافی برتر را می‌توان یکی از قابل‌توجه‌ترین نکات این گزارش دانست و می‌توان با گذشت بیشتر زمان از آغاز فعالیت مزدکس، جایگاه بالاتری را برای این پلتفرم معاملاتی متصور شد. 

از دیگر نکات قابل ذکر در این گزارش، تاثیر شاخصی به نام کیفیت بازار در رتبه‌بندی نهایی است که مزدکس با وجود عدم پشتیبانی از بازار ریالی در محصول اولیه خود، توانسته جایگاه خود را در میان برترین صرافی‌ها حفظ کند.

از جمله سیاست‌های اتخاذ شده به منظور بهبود عملکرد مزدکس در شاخص کیفیت بازار، آغاز همکاری‌های میان سازمانی با دیگر پلتفرم‌های فعال در این حوزه جهت امکان واریز ریالی به مزدکس است؛ انتظار می‌رود با توجه به فاصله اندک مزدکس با سایر رقبا و با افزایش امتیاز شاخص کیفیت بازار، رتبه این پلتفرم‌ معاملاتی نیز در جدول نهایی بهبود پیدا کند و در آینده نزدیک، مزدکس در میان ۳ صرافی برتر داخلی قرار گیرد.