ارزش معاملات بورس یک کانال بالا آمد

16:25 - 1403/03/12
امروز ارزش معاملات خرد سهام پس از 6 روز از کانال 2 همت بالا آمد. ارزش معاملات خرد با افزایش 64 درصدی به نسبت روز معاملاتی قبل به رقم 3 هزار و 664 میلیارد تومان رسید.

در معاملات روز شنبه 12 خرداد ماه 1403، شاخص کل بورس تهران 8 هزار و 154 واحد نسبت به روز کاری گذشته بالاتر ایستاد و به سطح 2 میلیون و 94 هزار و 233 واحد رسید. 

شاخص کل هم‌وزن بورس نیز با ریزش 622 واحدی در رقم 684 هزار و 731  واحدی ایستاد. 

شاخص کل فرابورس با رشد 6 واحدی به رقم 22 هزار و 702 واحد رسید. همچنین شاخص هم وزن فرابورس با کاهش 219 واحد به سطح 121 هزار و 767 واحد رسید. 

خروج پول حقیقی از بورس تهران

روز شنبه خالص تغییر مالکیت حقوقی به حقیقی بازار منفی شد و 199 میلیارد تومان پول حقیقی از بازار سهام خارج شد. 

امروز نماد بوعلی بیشترین خروج پول حقیقی را داشت که ارزش آن 52 میلیارد تومان بود. پس از بوعلی، نمادهای خودرو، کرومیت، وتوس و وتوسم بیشترین خروج پول حقیقی را داشتند.

در سوی دیگر، بیشترین ورود پول حقیقی به نمادهای فملی، وبملت، نوری، فسبزوار و وتجارت تعلق داشت.

ارزش معاملات بورس یک کانال بالا آمد7

نمادهای اثرگذار بر شاخص کل بورس و فرابورس

امروز نمادهای فملی، فولاد، فارس و شپنا نمادهای سبز پوش بورس بودند که بیشترین اثر را در رشد شاخص کل بورس داشتند. در سوی دیگر نمادهای بوعلی، وامید و حکشتی از نمادهای قرمز بودند که اثر منفی بر شاخص داشتند.

در فرابورس نیز نمادهای آریا، هرمز و خاور بیشترین اثر افزایشی را بر شاخص داشتند و نمادهای مارون، زاگرس و کگهر نمادهایی هستند که اثر کاهنده بر شاخص کل فرابورس داشتند.

در بین نمادهای پرتراکنش بورس امروز نماد ذوب بیشترین تراکنش را داشت و فولاد و خودرو در رتبه‌های بعدی قرار گرفتند. در فرابورس نیز شفام، فزر و خاور بیشترین تراکنش را داشتند. 

ارزش معاملات سهام 

امروز ارزش معاملات کل بازار سهام به 10 هزار و 206 میلیارد تومان رسید. ارزش معاملات اوراق بدهی در بازار ثانویه 2 هزار و 998 میلیارد تومان بود که 29 درصد از ارزش کل معاملات بازار را در این روز تشکیل می‌دهد.

ارزش معاملات خرد نیز با افزایش 64 درصدی به نسبت روز معاملاتی قبل به رقم 3 هزار و 664 میلیارد تومان رسید. 

ارزش معاملات بورس یک کانال بالا آمد11

پرمعامله‌ترین سهم‌ها

در معاملات امروز نماد خودرو بیشترین ارزش معاملات   بازار سهام   را به خود اختصاص داد که ارزش معاملات آن 90 میلیارد تومان بود. 

پس از خودرو، بوعلی بیشترین ارزش معاملات را داشت و فملی رتبه سوم بیشترین ارزش معاملات را به خود اختصاص داد و پس از آن، دو نماد فولاد و وبملت در رتبه‌های بعدی بیشترین ارزش معاملات قرار گرفتند.

در جدول حجم معاملات نیز سهام ذوب با تعداد یک میلیارد و 64 میلیون و 329 هزار و 695 سهم در صدر قرار گرفته است. خودرو در رتبه دوم بیشترین حجم معاملات بازار قرار گرفت و رتبه سوم به شستا تعلق داشت. دو نماد وبملت و وپاسار نیز در رتبه‌های بعدی بیشترین حجم معاملات بازار قرار داشتند.

صف‌های خرید و فروش بورس  

در معاملات شنبه، 85 نماد صف خرید داشتند و 237 نماد با صف‌ فروش مواجه بودند. مجموع ارزش صف‌های خرید با افت 74 درصدی نسبت به روز کاری قبل به 225 میلیارد تومان کاهش یافت و مجموع ارزش صف‌های فروش نیز با افزایش 54 درصدی به 375 میلیارد تومان رسید.

نقشه بازار سهام بر مبنای ارزش معاملات

ارزش معاملات بورس یک کانال بالا آمد7