رکورد ارزش معاملات شکسته شد/ تقابل هجمه نقدینگی و فشار فروش

12:44 - 1400/01/21
ارزش معاملات خرد بورس در معاملات امروز رکورد جدیدی را به ثبت رساند. همچنان حجم نقدینگی در معاملات بالاست، به همین منظور معاملات فردا جالب توجه خواهد بود.
رکورد ارزش معاملات شکسته شد/ تقابل هجمه نقدینگی و فشار فروش

دنیای بورس: ارزش معاملات خرد امروز بورس تهران به بیش از 3800 میلیارد تومان رسید تا بار دیگر رکورد تازه را به ثبت برساند. عملکرد ضعیف شرکت‌ها در پاییز افزایش فشار فروش در سهام را به دنبال داشت. از سوی دیگر اما همچنان حجم بالایی از نقدینگی در حال خرید سهام است و این موضوع می‌تواند موجب شود که اصلاح سهام ادامه‌دار نباشد. با این حال باید توجه داشت که در صورت ادامه‌دار بودن فشار فروش در معاملات فردا احتمال این‌که نقدینگی نیز از سمت خرید عقب‌نشینی کند وجود دارد. بر این اساس نیمه نخست معاملات فردا جالب توجه خواهد بود.

 سهام بسیاری از شرکت‌ها ورای ارزش واقعی خود قرار دارند و نشانه‌های حباب قیمتی در آن‌ها مشهود است. با این حال قیمت سهام به پشتوانه قدرت‌نمایی نقدینگی سقف‌شکنی متوالی را تجربه کردند. حال نیز گرچه خبری از نشانه‌های ارزندگی از سهام مشاهده نمی‌شود شاید همچنان با قدرت نقدینگی سهام به مسیر صعودی خود ادامه دهد. تعداد سهام که بتوان برچسب ارزندگی را بر آن‌ها کمتر و کمتر شده‌اند و تنها اگر متغیرهای کلان اقتصادی همراهی کنند شاید بتوان امیدوار بود که بار دیگر چراغ‌های ارزندگی بیشتری در بازار سهام روشن شود.