پیش‌نگر زعفران آتی (چهارشنبه 4 مهر)

09:15 - 1400/01/21
در گزارش پیش‌نگر اخبار  مهم مرتبط با معاملات آتی  زعفران در بورس کالاها، قیمت این محصول در بازار آزاد و قیمت معاملات گواهی سپرده، تحلیل موقعیت‌های تعهدی باز،  سقف و کف قیمت‌های آتی در معاملات روزانه، فعالیت حقیقی و حقوقی و حمایت‌ها و مقاومت های مهم در سررسیدهای مختلف زعفران ارائه می شود.
پیش‌نگر زعفران آتی (چهارشنبه 4 مهر)

دنیای بورس- محمد نجفی

اخبار کلان تاثیرگذار بر بازار:

  • پس از سخنرانی شب گذشته رئیس جمهور آمریکا در مجمع عمومی سازمان ملل و انتقاد مجدد وی از ایران و تهدید به وضع تحریم‌های بیشتر، نرخ دلار در بازار آزاد از مز 17 هزار تومان فراتر رفت.
  • به گفته برخی از معامله‌گران بازار قائنات، به علت افزایش قیمت ملموس در هفته های اخیر سطح فعالیت در بازار زعفران در برهه کنونی بسیار پایین آمده است. در عین حال برخی از صادرکنندگان نیز به علت عدم تمایل برای عرضه ارز از طریق سامانه نیما، فعالیت خود را متوقف کرده اند. به گفته فعالان بازاز معدود معاملات انجام شده در قیمت‌هایی پایین تر از سقف روزهای گذشته انجام شده است.

 

اطلاعیه های بازار:

تا این لحظه اطلاعیه جدیدی منتشر نشده است.

بازار زعفران و ارز داخلی  (چهارشنبه 4 مهر):

پیش‌نگر زعفران آتی (چهارشنبه 4 مهر)1

قیمت تسویه روز گذشته و بازه مجاز قیمت امروز (‌ چهارشنبه 4 مهر)

 پیش‌نگر زعفران آتی (چهارشنبه 4 مهر)12

تحلیل موقعیت تعهدی بازار (با توجه به آمار دو جلسه اخیر معاملاتی هر قرارداد)

پیش‌نگر زعفران آتی (چهارشنبه 4 مهر)12

موقعیت تعهدی باز نشان دهنده چیست؟

موقعیت تعهدی بازار نشان دهنده مجموع قراردادهای آتی است که هنوز تسویه نشده اند. به عبارتی موقعیت‌هایی هستند که از سوی معامله‌گران بسته نشده یا به مرحله تسویه فیزیکی نرسیده اند.

راهنما: افزایش موقعیت باز در روند صعودی یا نزولی، هشدار بر ادامه روند صادر می‌کند. کاهش موقعیت باز در روندها نشان دهنده احتمال تضعیف روند و بازگشت است. همراهی  داده های مربوط به تغییرات حجم با موقعیت باز به عنوان سیگنال تایید محسوب می‌شود.

هشدار: با توجه به وضعیت کنونی معاملات و صف نشینی  و تغییرات رادیکال قیمت در بسیاری از قراردادها، تغییرات موقعیت های باز  نمی تواند سیگنال قوی به حساب آید

خرید و فروش حقیقی- حقوقی (با توجه به آمار آخرین معاملات)

پیش‌نگر زعفران آتی (چهارشنبه 4 مهر)8

حمایت و مقاومت مهم :

پیش‌نگر زعفران آتی (چهارشنبه 4 مهر)9